کسب در آمد از شبکه اجتماعی مانند یوتیوب میتواند برای بسیاری از اشخاص جذاب باشد. ورزشکاران، هنرمندان و غیره میتوانند با تکیه بر توانایی های خود علاوه بر برندسازی به کسب درآمد نیز بپردازند.
هنگامیکه برای تهیه مقاله کسب درآمد از یوتیوب به چه صورت است؟ تحقیق میکردیم با مقالاتی روبرو شدم که 252 روش برای کسب درآمد از یوتیوب را معرفی میکردند. البته عملا تعداد روشهای این مقالات کمتر بود و با استفاده از توضیح روش های بازاریابی، تیترهای مقاله هایشان را به این عدد رسانده بودند. در نهایت تصمیم گرفتیم که از سایت رسمی یوتیوب برای این مقاله استفاده کنیم. به این ترتیب این مقاله ترجمه ای از مقاله منتشر شده در آدرس https://creatoracademy.youtube.com با عنوان Earn money with YouTube است. در ترجمه این مقاله از روش ترجمه واژه به واژه خودداری شده است. متن پیش رو ترجمه متن جایگزین فیلم سایت مذکور میباشد.
در این قسمت از مقاله به روشهای مختلف کسب درآمد از یوتیوب خواهیم پرداخت. این روش ها توسط یوتیوب اعلام شده اند و صحت آنها تائید شده است.

سیمون کوول روزی در نقد یک شعبده باز گفت: شما اجرای بدی داشتید. اجرای شما مخاطب پسند نبود. شما میتوانستید کار ساده تری انجام دهید، ولی مخاطب بیشتری را بخود جلب کنید. درست مانند پیرزن هفتاد ساله ای که قبل از شما با دستانش صدای سوت در میاورد و همه مخاطبان را سرگرم کرد. شما سرگرم کننده نیستید.
مهم نیست شما فیزیک کوانتوم آموزش میدهید و یا رقص عربی، مهم نیست که ویدیوی شما آموزشی باشد و یا نمایشی، مهم این است که شما باید مخاطب را جذب کنید.
کتاب تاریخ مختصر تر زمان نوشته استیون هاوکینگ برنده جایزه پرفروشترین کتاب سال در زمان انتشار شد. این کتاب از کتابهای عاشقانه، مذهبی، درسی و غیره پیشی گرفته بود.
محتوای ویدئو شما باید بتواند با کاربران ارتباط برقرار کند. قبل از کسب درآمد از یوتیوب باید تعداد مخاطبان خود را افزایش دهید. برای اینکار باید مطلبی را انتخاب کنید، که دوست دارید، و مخاطبان از یادگیری آن لذت میبرند.
یک کانال در یوتیوب ایجاد کرده و چند ویدئو به آن اضافه کنید. سپس سعی کنید برای ویدئو ها مخاطب جذب کنید. بعد تعداد ویدئو ها را افزایش دهید.
اگر کشوری که در آن ساکن هستید به شما اجازه بدهد میتوانید در برنامه YouTube Partner Program عضو شوید. بعد از رسیدن به تعداد 10000 پخش زنده توسط کاربران مختلف، فعالیت کانال شما طبق اساس نامه یوتیوب کنترل شده و در صورت عدم وجود تناقض با اساس نامه امکان عضویت در این برنامه به شما داده میشود.

روش های کسب درآمد از کانال یوتیوب

روشهای متعددی برای کسب درآمد از یک کانال یوتیوب وجود دارد. در ابتدا از روش تبلیغات استفاده کنید. سپس میتوانید روشهای دیگر را نیز به کار ببرید.

1- تبلیغات

بعد از فعال کردن گزینه monetization و تیک زدن تمام فرمت های تبلیغی برای کسب بیشترین درآمد. تبلیغات میتوانند در ویدئو های شما اجرا شوند. به یاد داشته باشید:

یوتیوب برای پخش ویدئو های تبلیغاتی به سراغ کانال شما خواهد رفت. بنابراین برای کسب درآمد بیشتر ویدئو های بیشتری تولید کنید. درآمد شما از تعداد دفعاتی است که ویدئو های شما تماشا می شود.

کسب درآمد از طریق کاربرانی که برای دیدن فیلم ها، بدون پخش تبلیغات، هزینه پرداخت میکنند. هرچه تعداد این کاربران بیشتر باشد و مدت زمان تماشای فیلم های شما توسط این کاربران بیشتر باشد. درآمد شما هم بیشتر خواهد بود.

2- سایر روشهای کسب درآمد از کانال های یوتیوب

اگر شما در حال حاضر از تبلیغات یوتیوب درآمد کسب می کنید و تعداد مخاطب قابل توجهی کسب کرده اید، میتوانید به سراغ این روشهای زیر هم بروید.

همکاری با برندها: اگر زمینه فعالیت شما با محصولات یک برند، مطابقت داشته باشد. میتوانید از طریق تبیلغ محصولات برند درآمد کسب کنید.

برای برند خود کالاهای تبلیغاتی ایجاد کنید و در ویدئو های خود از آن کالا ها استفاده کنید. از جمله این کالاها میتوان استیکرها و لباس ها را نام برد.

کمپین طرفداران: اگر برای ساخت ویدئو های خود از طرفداران پول دریافت می کنید. با افزایش طرفداران خود میتوانید، مبلغ درآمد خود را افزایش دهید.

ملاقات با طرافداران: اگر برای مدتی بصورت حرفه ای در یوتوب ویدئو ارائه میدهید، زمانهایی را برای ملاقات با طرفدارانتان تعیین کنید تا بتوانید در این ملاقات ها کالاهایی تبلیغاتی خود را عرضه کنید.

برای فروش بیشتر میتوانید برای کالاهای تبلیغاتی خود، کدهای تخفیف خرید از سایت و مانند آن را طراحی کنید. مثال: در کنار یوتیوب سایتی داشته باشید که کاربران بتوانند با استفاده از کد های تخفیف موجود روی کالاها از این سایت تخفیف بگیرند. با توجه به اینکه مخاطبان سایت شما از طرفدارانتان هستند. این روش براحتی میتواند بازدید سایت را بالا ببرد.

برای کسب درآمد از یوتیوب راه های مختلفی را بررسی کردیم. حالا میتوانید بسادگی با کمی آزمون و خطا بهترین راهکار را برای خود بکار ببرید.